خرید روزانه 20 تن گل زعفران در خراسان رضوی

به گزارش مجله تور مالزی، رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: روزانه حدود 20 تن گل زعفران خریداری می گردد تا تعادل در بازار گل حفظ گردد.

خرید روزانه 20 تن گل زعفران در خراسان رضوی

مجتبی مزروعی در گفت وگو با مجله تور مالزی، در خصوص میزان فراوری زعفران در استان، اظهار کرد: در امسال تاکنون بعضی از اتحادیه ها این آمادگی را بدست آوردند تا زعفران را به صورت گل خریداری نمایند و حتی سعی بر این دارند که بحث خرید گل که متاثر از بارندگی اخیر و نوسانات بازار بوده را نیز کنترل نمایند.

وی ادامه داد: در حال حاضر گل زعفران مرغوب را با قیمت مناسب خریداری می کنیم و این خرید در مشهد و تربت حیدریه صورت می گیرد. در حال حاضر هر کیلو گل مرغوب 100 هزار تومان بوده و این رقم تابعی از قیمت بازار خواهد بود و کف بازار نیز رعایت خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اضافه نمود: روزانه حدود 20 تن گل زعفران خریداری می گردد تا تعادل در بازار گل نیز حفظ گردد.

مزروعی با بیان اینکه برای زعفران خشک و نگین نیز اگر قیمت از حد مورد نظر که قیمت گذاری شده پایین تر آید خرید خود را بیشتر خواهیم کرد، بیان نمود: در حال حاضر نیز در این بخش خرید انجام می گردد تا بتوانیم یک کف قیمتی را برای زعفران حفظ کنیم.

مزروعی تاکید نمود: همچنین بنا نداریم به طور گسترده ای خرید را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیشترین خرید زعفران از خراسان رضوی بوده است، توضیح داد: فراوری ما از زودتر از خراسان جنوبی اجرا شده و بیشترین شهرستان هایی که فراوری زعفران داشتند نیز شامل تربت حیدریه، تربت جام، نیشابور و باخرز بوده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه تا یک هفته گذشته خرید گل زعفران حدود 200 تن بوده، افزود: در حال حاضر این رقم از مرز 400 تن نیز عبور نموده است.

مزروعی گفت: بارندگی اخیر بر گل هایی که همان روز برداشت می گردد، تاثیر داشته اما به دلیل آنکه باران به صورت نرم بود، این گل ها را از بین نبرده است.

وی گفت: این باران فقط سبب یک مقدار افت کیفیت شده است و خوشبختانه بارندگی بسیار متعادل رقم خورده است و شاهد 10 تا 40 میلی متر باران در استان بودیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 94

به "خرید روزانه 20 تن گل زعفران در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید روزانه 20 تن گل زعفران در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید