زنگنه اطلاع داد: کاهش 1.6 میلیارد بشکهای عرضه نفت دنیا با توافق آوریل 2020 اوپکپلاس

به گزارش مجله تور مالزی، تهران (پانا) - وزیر نفت گفت: توافق کشورهای تولیدنماینده عضو و غیرعضو اوپک در آوریل 2020 سبب کاهش یک میلیارد و 600 میلیون بشکه ای عرضه نفت در دنیا شد و با هدف حفظ ثبات نسبی به وجود آمده در بازار، اعضای ائتلاف اوپک پلاس مذاکره و تصمیم گیری می نمایند.

زنگنه اطلاع داد: کاهش 1.6 میلیارد بشکهای عرضه نفت دنیا با توافق آوریل 2020 اوپکپلاس

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه عصر امروز (پنجشنبه، 13 آذرماه) پیش از شروع رسمی دوازدهمین نشست وزیران نفت و انرژی عضو وغیرعضو اوپک موسوم به اوپک پلاس، ابراز کرد: در صدوهشتادمین نشست اوپک که شامگاه سه شنبه (11 آذرماه) برگزار گردید، درباره تمدید توافق کاهش فراوری به اجماع رسیدیم، اما این نشست به عنوان تنفس و به منظور مذاکره با اعضای اوپک پلاس تعطیل شد و امیدواریم در نشست امروز اوپک پلاس، مذاکرات به نتیجه برسد و نهایی گردد.

وی گفت: اصل بر این است که به منظور حفظ ثبات نسبی بازار، مقدار کاهش فراوری بیشتر از رقم 5 میلیون و 700 میلیون بشکه ای باشد که براساس توافق اوپک پلاس در آوریل 2020 قرار شده بود از ابتدای 2021 در دستور کار اعضا قرار گیرد.

وزیر نفت با اشاره به تأثیرگذاری کرونا بر رشد مالی دنیا، ادامه داد: اگرچه تحلیل ها حاکی از آن است که رشد مالی که به دنبال شیوع کرونا به منفی چهار درصد رسید، در سال 2021 به مثبت چهار درصد برسد، اما اینها همه برآوردهاست و باید دید درواقعیت رشد مالی دنیا چه مسیری را طی خواهد نمود.

زنگنه با بیان اینکه اصرار اوپک بر آن است که کاهش فراوری به ویژه در ماه های ابتدایی 2021 بیش از میزان توافق شده از پیش باشد، گفت: اگرچه بحث جبران ازسوی برخی از اعضا که مطابق برنامه فراوری خود را کاهش ندادند مطرح است، اما به هر حال باید این نکته رانیز مدنظر داشت که از آوریل 2020 تا به امروز و به واسطه تصمیم اوپک پلاس، در مجموع یک میلیارد و 600 میلیون بشکه نفت کمتری دردنیا عرضه شده است.

وی اضافه کرد: اگر امشب به نتیجه نرسیم، مذاکرات باز هم ادامه می یابد.

بر اساس این گزارش، یکصدوهشتادمین نشست اوپک 11 آذرماه برگزار و در انتها، هرگونه تصمیم گیری درباره نحوه تمدید توافق کاهش فراوری نفت به نشست با اعضای غیراوپک موکول شد؛ جلسه ای که دقایقی پیش به وسیله ویدئوکنفرانس شروع به کار نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1330

به "زنگنه اطلاع داد: کاهش 1.6 میلیارد بشکهای عرضه نفت دنیا با توافق آوریل 2020 اوپکپلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگنه اطلاع داد: کاهش 1.6 میلیارد بشکهای عرضه نفت دنیا با توافق آوریل 2020 اوپکپلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید