سنت پترزبورگ میزبان اجلاس مجمع بین پارلمانی جامعه همسود

به گزارش مجله تور مالزی، روسای مجلس های کشورهای مستقل مشترک المنافع برای اولین بار بعد از آغاز پاندمی کرونا در سنت پترزبورگ روسیه گردهم می آیند.

سنت پترزبورگ میزبان اجلاس مجمع بین پارلمانی جامعه همسود

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، برای اولین بار بعد از اعلام آغاز همه گیری کرونا روسای مجلس های کشورهای عضو جامعه همسود امروز در روسیه گردهم می آیند.

جلسه بهاری مجمع بین مجلسی جامعه همسود در کاخ تاوری سنت پترزبورگ برگزار می شود. اجلاس شورای مذکور و نشست عمومی مجمع به ریاست والنتینا ماتویینکو، رئیس شورای فدراسیون روسیه برپا می شود.

برای اولین بار بعد از اعلام همه گیری کرونا در این رویداد روسای مجالس آذربایجان، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، ازبکستان به صورت حضوری و روسای مجالس بلاروس و تاجیکستان به صورت مجازی شرکت می کنند.

امروز با حضور هیئت های مجلسی کشورهای عضو کنفرانس بین المللی مجلسی تحت عنوان چالش و تهدیدات جهانی در شرایط همه گیری کرونا، تروریسم و افراط گرایی در همکاری با ساختارهای شریک بین المللی، برگزار می شود.

در همین روز همچنین جلسه شورا برپا می شود که در آن روسای هیئت ها در مورد مشارکت ناظران بین المللی از مجمع بین مجلسی در مبارزات انتخاباتی در قلمرو جامعه همسود، فعالیت های موسسه بین المللی نظارت بر توسعه دموکراسی مجمع بین مجلسی همسود و تعدادی دیگر از مسائل را بررسی می کنند.

فردا پنجاه و دومین دور نشست مجمع بین مجلسی همسود برگزار و در جریان آن مسئله تنظیم قانون گذاری فرآیندهای مهاجرت در دوره همه گیری و نقش مجلس های کشورهای عضو در آن از موضوعات اصلی خواهند بود.

تمام رویدادهای مربوط به جلسه بهاری مجمع بین مجلسی همسود مطابق با الزامات ضد اپیدمی برگزار خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1542

به "سنت پترزبورگ میزبان اجلاس مجمع بین پارلمانی جامعه همسود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنت پترزبورگ میزبان اجلاس مجمع بین پارلمانی جامعه همسود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید