لزوم ارسال پیش نویس لایحه بودجه کشور به شورای عالی استان ها

به گزارش مجله تور مالزی، مرتضی الویری در ابتدای یازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها که در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار گردید ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد مسعود حضرت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: در جلسه امروز جا دارد به دو نکته کلیدی و وظایف مسئولان شورای عالی استان ها اشاره کنم.

لزوم ارسال پیش نویس لایحه بودجه کشور به شورای عالی استان ها

وی توضیح داد: موضوع اول به آموزش و توسعه و نقش شوراها در کشور بر می گردد که مسئول آموزش بر محور شوراها سه نهاد صدا و سیما، وزارت کشور و شورای عالی استان ها هستند اما متاسفانه دو نهاد صدا و سیما و وزارت کشور در بحث وظایف خود سهل انگاری می نمایند.

رئیس شورای عالی استان ها گفت: بر همین اساس چندی پیش بنده نامه ای را خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما ارسال کردم و از وی خواستم توجهی را به موضوع آموزش و نقش شوراها در کشور داشته باشد و بر همین اساس به زودی قرار است تفاهمنامه ای سه جانبه فی ما بین وزارت کشور، صدا و سیما و شورای عالی استان ها فراهم گردد.

الویری در ادامه به عدم اجرای اصل صد و یکم قانون اساسی اشاره نمود و گفت: در بند 5 ماده 88 قانون شوراها در توضیح وظایف آن، وظایفی برای شورای عالی استان ها پیش بینی شده است. برهمین اساس باید لایحه بودجه سالانه کشور پس از تهیه و تدوین در سازمان برنامه و بودجه به شورای عالی استان ها ارسال گردد تا این شورا نظر و پیشنهاد خود را اعلام و در نهایت بودجه سالانه کشور دولت تصویب و به مجلس شورای اسلایم ارسال گردد.

وی ادامه داد: علیرغم پیگیری های اجرا شده لایحه بودجه متاسفانه در سال های گذشته در اختیار شورای عالی استان ها قرار نگرفته و امیدواریم سال جاری لایحه بودجه 98 در اختیار این نهاد مردمی قرار بگیرد. چنانچه این فرآیند رعایت نگردد لایحه بودجه 98 دارای مشکل اداری و حقوقی خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به عدم حضور به موقع اعضای شورای عالی استان ها در جلسه امروز گفت: علیرغم اینکه اعلام نموده بودیم که این جلسه رای ساعت 8:30 برگزار می گردد اما متاسفانه اعضای شورای عالی استان ها با 25 دقیقه تاخیر در جلسه امروز حاضر شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 99

به "لزوم ارسال پیش نویس لایحه بودجه کشور به شورای عالی استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ارسال پیش نویس لایحه بودجه کشور به شورای عالی استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید