منطق انگلیسی در مواجهه با کرونا

به گزارش مجله تور مالزی، بوریس جانسون هر روز با انگلیسی ها در خصوص کرونا در آن کشور صحبت می کند اما نوع اظهارات وی با دیگران کمی متفاوت است

منطق انگلیسی در مواجهه با کرونا

به گزارش مجله تور مالزی، نخست وزیر انگلیس در یکی از نخستین اظهاراتش در باره کرونا خطاب به مردم انگلیس گفت که این بیماری آمده است، در کشور همه گیر خواهد شد، کار چندانی در این خصوص نمی شود کرد. وی اضافه نموده بود که کسب و کار و جریان عمومی زندگی برقرار خواهد بود از قرنطینه خبری نیست. بخشی از سخنان وی که با واکنش های مخالف همراه بود به صحبت وی در خصوص مرگ و میرها اشاره داشت.

جانسون گفته بود تقریبا اکثریت جامعه انگلیس به این ویروس متبلا شده و خوب می شوند اما تعدادی بستری خواهند شد و مردم باید در انتظار سوگواری برای سالمندانشان باشند چرا که گروهی از این سالمندان به واسطه کرونا زودتر از موعد معمول خواهند مرد.

بعد از انتقاداتی که به صحبت های وی شد و نیز شیوه هایی که دیگر کشورها در کنترل کرونا اتخاذ کردند، سیاست انگلیس نیز تغییر کرد و موضوع قرنطینه جدی شد، به گونه ای که 20 هزار پلیس برای کنترل رفت و آمد بی مورد مردم به خیابان ها آمدند. اما صراحت بیان جانسون هنوز عوض نشده است. وی در آخرین صحبت هایش گفت: قطعاً مایل هستم که مردم به پارک ها بفرایند و از فضای آزاد لذت ببرند اما لازم است که نکات بهداشتی، رعایت و هرگز تصور نشود که هوای آزاد، مصونیت می آورد.

آنهایی که تصور می کنند در برابر کرونا آسیب پذیر نیستند ممکن است ناقل ویروس به دیگران باشند. پس لازم است که توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید و از آن ها تبعیت کنید.

وی گفت: این دستورالعمل ها هرچند سختگیرانه، اما برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، که تا به امروز جان 281 نفر در این کشور را گرفته مقرر شده است.

جانسون تاکید کرد؛ تمام آنهایی که از خانه بیرون می فرایند، ورزش می کنند و از هوای آزاد لذت می برند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

وی افزود: اگر قادر به این کار نیستید، نمی خواهید چنین کاری را انجام دهید، مختار هستید اما ما این اقدام را صورت خواهیم داد و تدابیر سختگیرانه تری به اجرا می گذاریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 857

به "منطق انگلیسی در مواجهه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطق انگلیسی در مواجهه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید