نباید خودتحریمی در حوزه بنادر و دریانوردی کشور وجود داشته باشد

به گزارش مجله تور مالزی، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه در بخش مقابله با تحریم باید عملکرد مطلوبی وجود داشته باشد، گفت نباید خودتحریمی در حوزه بنادر و دریانوردی کشور وجود داشته باشد.

نباید خودتحریمی در حوزه بنادر و دریانوردی کشور وجود داشته باشد

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی با اشاره به اینکه اساس سازمان بنادر و دریانوردی، دریانورد است و باید بتوانیم دریانورد متخصص و متعهد تربیت کنیم تا اهرمی استراتژیک و اساسی داشته باشیم، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیت دریایی از دریانورد، تردد ناوگان دریایی و سرمایه گذاری در حوزه دریایی حمایت می نماید و تمام کوشش بر این است که شاهد تردد کشتی ها تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران باشیم.

باید شاهد فعالیت و پویایی کشتیرانی ایران باشیم

وی با بیان اینکه سالانه حدود 50 هزار فروند کشتی در بنادر کشور تردد می نمایند و اساس حرکت کشتی ها، دریانورد است، توضیح داد: علی رغم تحریم های ظالمانه و حداکثری اعمال شده، کشتی های خارجی به بنادر ایران تردد می نمایند اما در عین حال باید شاهد فعالیت و پویایی کشتیرانی ایران باشیم، چرا که در غیر این صورت ابزار قدرت استراتژیک دریایی را از دست می دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیش از 90 درصد تجارت در جهان امروزه به وسیله حمل و نقل دریایی است، اعلام کرد: کنترل دریا از اهمیت بسیار بالایی برای کشور برخوردار است و باید اشراف کاملی روی دریاهای خود داشته باشیم، بعلاوه توجه به مقوله دریا، تحولات دریانوردی، تحولات حوزه کشتیرانی و حمل و نقل دریایی از دیگر مواردی است که تحت هیچ شرایطی نباید از آن غافل شویم.

توجه ویژه به فراوری

صفایی با تاکید بر اینکه توجه ویژه به مقوله فراوری در کشور، امری بسیار لازم است، مطرح نمود: در بنادر کشور باید به تجار داخلی و خارجی و نیز جذب بار بسیار توجه کنیم و با فعال کردن ظرفیت خالی بنادر، زمینه اشتغال را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در عین حال یکی از برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی، همکاری و تعامل اثرگذار با تجار، فعالان مالی بخش خصوصی و نیز اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران است.

ضرورت عملکرد مطلوب در مقابله با تحریم

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای فعالیت های بزرگ و بزرگ در بنادر کشور در حال اجرا است، اعلام کرد: خدمت رسانی مطلوب به افرادی که در تعامل با دریا هستند از مهم ترین اهداف سازمان بنادر دریانوردی است و باید با برطرف موانع و تسهیل فعالیت ها، شرایط مطلوبی را در این بخش رقم بزنیم.

صفایی با تاکید بر اینکه در بخش مقابله با تحریم باید عملکرد مناسبی داشته باشیم، مطرح نمود: نباید شاهد خودتحریمی در حوزه بنادر و دریانوردی کشور باشیم و بی اثر کردن تحریم و تسهیل تجارت دریایی و بندری از مهم ترین مسائلی است که باید مدنظر قرار گیرد.

حمایت از پرسنل سازمان بنادر به منظور بهبود شرایط معیشتی

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینکه حمایت از پرسنل سازمان بنادر و دریانوردی در دستور کار است، گفت: امیدوار هستیم به برترین شکل ممکن مسائل معیشتی کارکنان این سازمان در ستاد و بنادر کشور پوشش داده گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1859

به "نباید خودتحریمی در حوزه بنادر و دریانوردی کشور وجود داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نباید خودتحریمی در حوزه بنادر و دریانوردی کشور وجود داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید