نکات مهم نگهداری و تعمیر فر برقی

به گزارش مجله تور مالزی، اجاق و فرهای برقی به راحتی تعمیر می شوند زیرا معمولا تعمیرات خود اجرا شده و چندان پیچیده نیست. در حقیقت این تعمیرات نوعی تعویض و جایگذاری قطعات جدید به جای قطعات قدیمی است. در بیشتر مواقع خراب شدن المنت های گرمایشی آن را خراب می نماید.

نکات مهم نگهداری و تعمیر فر برقی

احتیاط: پیش از تعمیر اجاق یا فر برقی آن را از برق جدا نموده یا با با برداشتن یک یا چند فیوز یا قطع مدار ورودی پنل اصلی یا پنل جدا، جریان برق را قطع کنید. اگر فیوز آن روی پنل جداگانه است، این پنل ممکن است در پنل اصلی یا پایین یا جای دیگری باشد. اگر اجاق از سیم قسمت پایین استفاده می نماید آن را قطع کنید. مطمئن شوید نیروی برق پنل هم خاموش است.

اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید همه چیزی که به آن احتیاج دارید در این مقاله هست. اما برای استفاده از خدمات تعمیر اجاق گاز در تهران منزل توسط یک متخصص حرفه ای می توانید از بازار خدمات سنجاق یاری بگیرید. البته قیمت تعمیر اجاق گاز هم می تواند هدف شما برای جستجو در این بازار پر سر و صدا باشد.

سرویس کردن پنل

اگر اجاق یا فر نیروی برق دریافت می نماید اما کار نمی نماید، لابد دستگاه فیوز یا مدارشکن خود را دارد. این مدار زیر بدنه روی اجاق قرار گرفته است. در برخی دستگاه ها با برداشتن روکش بدنه گاز به آن دسترسی پیدا می کنید. یا با برداشتن المنت، میله ها و نگاه کردن به داخل بدنه اصلی آن را پیدا می کنید. در پشت فر هم فیوز معین است.

اگر بدنه فیوز یا مدارشکن اضافی دارد، ممکن است قطعاتی مثل چراغ فر، المنت های گرمایشی، تایمر و نظافت اتوماتیک، فیوز جداگانه داشته باشند.

اگر این قطعات کار نکنند، شاید فیوز پریده باشد. برای تعویض فیوز، فیوز قدیمی را باز نموده و فیوز جدید از همان نوع و با همان میزان برق وصل کنید. اگر بدنه مدارشکن دارد، مدار شکن را روشن و خاموش کنید. مدار شکن معمولا در تابلوی کنترل قرار گرفته است.

منبع: اتاق
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1176

به "نکات مهم نگهداری و تعمیر فر برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم نگهداری و تعمیر فر برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید