هاشمی طبا: فوتبال ما فقط در حد ثبت نام جام ملتهاست نه برگزاری!

به گزارش مجله تور مالزی، رئیس سابق سازمان تربیت بدنی می گوید اعطای میزبانی جام ملت ها به کشور های دیگر توسط AFC راحت تر از دادن آن به ایران است و به همین دلیل ایران میزبان این رویداد نخواهد شد.

هاشمی طبا: فوتبال ما فقط در حد ثبت نام جام ملتهاست نه برگزاری!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سید مصطفی هاشمی طبا، رئیس سابق سازمان تربیت بدنی درباره درخواست ایران برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027 گفت: ما از نظر توانایی اجرا و مدیریت این امکان را داریم. هر چند مدیریت هایی که اخیرا در باشگاه ها اجرا شده موجب ناامیدی است و گویا اصلا مدیر نداریم که این اتفاقات رخ می دهد. در نهایت ما نمی توانیم به درخواست های AFC پاسخ مثبت دهیم. شاید نهایتا بتوانیم استادیوم ها را مدرن و تکمیل کنیم و مطابق نیازهای AFC آماده کنیم.

* میزبانی با موش و گربه بازی ممکن نیست

وی تاکید نمود: در قدم اول می گویند تعهد دهید که بانوان وارد استادیوم شوند اما موضوع با موش و گربه بازی ممکن نیست. اینکه تعدادی را به استادیوم بیاوریم و در یک شهر دیگر به آنها اجازه ورود ندهیم، امکان پذیر نیست. به نظرم ما نمی توانیم نیازهای کنفدراسیون فوتبال آسیا را برآورده کنیم.

* AFC به ما اعتماد ندارد

هاشمی طبا در گفت و گو با برنامه ایران امروز از رادیو ایران در واکنش به اینکه در صورت تکرار نام نویسی و عمل نشدن به تعهدات، AFC اعتماد خود را از دست می دهد، تاکید نمود: الان هم AFC به ما اعتماد ندارد. وقتی قرار است مدارک را کامل کنیم، AFC به پاسخ های ما اطمینان ندارد و می داند نمی توانیم نیازها را برطرف کنیم. آنها دنبال کشورهایی هستند که در سابقه خود به ضمانت هایی لازم عمل نموده اند. جایی می فرایند که مسئله ای نیست و خیالشان راحت است که آن کشور کارهای لازم را انجام می دهد. پذیرش درخواست میزبانی برای کنفدراسیون فوتبال آسیا که کاری ندارد و در انتها میزبانی را به ما نمی دهد. همه کشورهای حاشیه خلیج فارس امکانات لازم را دارند و به راحتی می توانند میزبانی بگیرند. حتی کشورهای شرق آسیا هم آمادگی لازم را برای برگزاری رقابت ها دارند. به نظرم ما در حد ثبت نام هستیم و این کار را کردیم که اعلام وجود کنیم.

* مسئولان اولویتی برای میزبان جام ملت های قائل نیستند

رئیس سابق سازمان تربیت بدنی اعلام کرد: یکی از رسالت های انقلاب اسلامی این است که خودمان را در جهان مطرح کنیم و در لاک خودمان نباشیم. به علت گرفتاری های موجود در داخل کشور و منطقه و با قدرت های عظیم جهان، به نظرم مسئولان اولویتی برای این بخش از ورزش یعنی میزبانی جام ملت ها قائل نیستند. این یک نوع قاطی شدن با جامعه بین المللی است و نمی توانیم طوری که می خواهیم در عرصه های جهانی باشیم. چند وقت قبل شنیدم که یکی از آقایان می خواهد فیفای اسلامی درست کند و 20 کشور هم اعلام آمادگی کردند. وقتی نام کشورها را برد، دیدم که عضویت این کشورها در فیفا جای سوال دارد. دیدم این کشورها می خواهند عضو این فیفای اسلامی شوند و پولی را هم از ما ببرند. ما می توانیم تا مرحله نام نویسی پیش برویم یا میزبانی های کوچک را کسب کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 964

به "هاشمی طبا: فوتبال ما فقط در حد ثبت نام جام ملتهاست نه برگزاری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هاشمی طبا: فوتبال ما فقط در حد ثبت نام جام ملتهاست نه برگزاری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید