چند نکته مهم درمورد دندان درد که از آن بی خبرید!

به گزارش مجله تور مالزی، گاهی درد های ناحیه سر و صورت به دندان ها مربوط نمی گردد و می تواند مشکل از وجود یک تومور باشد.

چند نکته مهم درمورد دندان درد که از آن بی خبرید!

به گزارش محققان دانشکده دندانپزشکی راتگرز در یک بیمار که با شکایت درد ناحیه سر و صورت مراجعه نموده بود، درد مربوط به یک تومور در ناحیه ساقه مغز بود که با برداشتن این تومور خوش خیم رفع شد.

این گزارش ها بخشی از تحقیقات دانشکده پزشکی دندانپزشکی راتگرز است که در پی مستندسازی استراتژی های مؤثر برای تشخیص و درمان درد مداوم دهان و صورت ناشی از دلایل ناشناخته است.

گری گفت: تحقیقات ما نشان می دهد که تقریباً 10 درصد از مردم درد های مکرر در دندان ها، دهان یا صورت دارند که ناشی از چیزی غیر از پوسیدگی دندان یا مسائل لثه است و بیشتر دندان پزشکان آموزش کمی در تشخیص مسائلی که باعث آن می شوند دارند.

نویسنده اصلی این مطالعه گفته اند: بیماری در مطالعه موردی سال ها از درد تقریباً ثابتی در دندان های راست فک پایین و صورت خود رنج می برد.

طبق نظر دندانپزشکان دندان ها و لثه هایش سالم به نظر می رسیدند.

یک ارزیابی دقیق در مرکز اختلالات گیجگاهی فکی و درد دهان و صورت یک تومور خوش خیم را در ساقه مغز تشخیص داد که بر عصب اولیه صورت و فک تأثیر می گذارد.

برداشتن تومور با جراحی منجر به بهبود کامل اختلال درد طولانی مدت او شد.

تشخیص دلیل درد این بیماران نیازمند توجه بیشتر به جزئیات است.

درد شدید در حفره دهانی که به نظر می رسد از دندان ها یا لثه ها سرچشمه می گیرد، اغلب از دلایل بسیار متفاوتی ناشی می گردد که از مسائل خفیف در فک تا بیماری های سیستمیک مانند این مورد ارائه شده است.

متخصصان در حال کار بر روی دسته بندی شایع ترین علل و درمان های دندان درد غیر قابل توضیح قابل توضیح نیستند.

در دانشگاه های دندانپزشکی، دانشجویان ما اغلب دو ساعت یا بیشتر را برای گرفتن توضیح حال بیمار وقت می گذارند، در توضیح حال بیمار پاسخ ها نهفته است.

بیماران در نهایت به شما می گویند مشکل چیست. شما فقط باید بدانید که چه سوالاتی بپرسید و به چه شکایاتی از بیمار توجه کنید.

در مقایسه با تعداد بیماران مبتلا به درد دهان، تعداد متخصصانی که برای درمان آن ها آموزش دیده اند اندک هستند و باید متخصصان در این زمینه به تشخیص و درمان در این راستا برای درمان سریع تر یاری نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 بهمن 1401 بروزرسانی: 21 بهمن 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2161

به "چند نکته مهم درمورد دندان درد که از آن بی خبرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نکته مهم درمورد دندان درد که از آن بی خبرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید