چگونه چرچیل باعث مرگ 3 میلیون هندی شد؟

به گزارش مجله تور مالزی، در زمان قحطی بنگال در سال 1943 ، کانادا ، ایالات متحده و استرالیا پیشنهادهایی برای صادرات گندم به هند ارائه دادند. اما وینستون چرچیل گفت هند دارای ذخایر کافی است و در عوض سهام مواد غذایی را به مدیترانه راهنمایی کردند تا برای کمپین تونس ذخیره گردد. بر اثر این طرز فکر، سه میلیون هندی جان باختند.

چگونه چرچیل باعث مرگ 3 میلیون هندی شد؟

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، وینستون چرچیل معمولاً به عنوان احیا نماینده بریتانیای کبیر شناخته می گردد. اما جالب است بدانید او یکی از دلایل اصلی قحطی بنگال در سالهای 1943 و 1944 است.

نزدیک به چهار میلیون نفر از شبه قاره هند به دلیل کمبود غذا و تصمیم گیری های عجیب او جان خود را از دست دادند. در این مدت جنگ جهانی دوم ادامه داشت و منابع طبیعی هند توسط انگلیس مورد بهره برداری نهاده شد. گرچه قحطی در بنگال غربی ، بیهار ، جارکند ، اوریسا و بنگلادش گسترش یافت اما همزمان مالیات نیز توسط دولت انگلیس تا 60٪ افزایش یافت و شرایط بیش از پیش اسفبار شد.

حمل و نقل دانه و غلات نیز توسط دولت انگلیس رد شد و دولت انگلیس گفت که حمل و نقل به دلیل ادامه جنگ جهانی خطرناک خواهد بود. هنگامی که استرالیا گندم را پیشنهاد کرد ، آن را به سربازان انگلیس در مدیترانه و بالکان انتقال دادند. ایالات متحده و کانادا نیز در هنگام قحطی بنگال غذا تهیه کردند. اما توزیع این غذاها نیز رد شد.

وینستون چرچیل یک بار به وزیر خارجه هند گفته بود: من از هندی ها متنفرم. آنها مردمی جانور با دین بدوی هستند. مقصر قحطی نیز خود آنان هستند که مثل خرگوش زاد و ولد می نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 592

به "چگونه چرچیل باعث مرگ 3 میلیون هندی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه چرچیل باعث مرگ 3 میلیون هندی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید