الکترونیکی شدن ثبت نام دانش آموزان از امسال

به گزارش مجله تور مالزی، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش گفت برای جلوگیری از حضور اولیا و دانش آموزان در مدارس، ثبت نام در همه پایه ها امسال، الکترونیکی انجام می شود.

الکترونیکی شدن ثبت نام دانش آموزان از امسال

به گزارش صدا و سیما، محسن حاجی میرزایی گفت: سامانه یکپارچه آموزش و پرورش طراحی و فعال شده است و در این سامانه همه خدمات آموزشی به دانش آموزان و اولیا از جمله ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می شود.

وی افزود: این سامانه در چند منطقه آموزش و پرورش آزمایش شده و جواب داده است و در زمان ثبت نام نیز این سامانه را دوباره آزمایش خواهیم کرد. در هفته آینده قابلیت های این سامانه دوباره بازنگری و بررسی خواهد شد.

حاجی میرزایی تاکید کرد: ستاد ثبت نام دانش آموزان در آموزش و پرورش تشکیل شده است و به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. پیش ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی در حال انجام است، ولی ثبت نام دانش آموزان در سایر پایه ها بعد از اتمام امتحانات و صدور کارنامه انجام خواهد شد.

وی شرح داد: دانش آموزان پایه اول پیش از ثبت نام باید در پایگاه های سلامت آموزش و پرورش، سنجش آمادگی تحصیلی شوند. به این پایگاه ها اعلام شده است که نوبت دهی به دانش آموزان برای حضور در پایگاه ها باید به صورتی باشد که تراکم حضور دانش آموزان و اولیا را در پایگاه های سنجش نداشته باشیم و با افزایش تعداد پایگاه ها، غربالگری دانش آموزان، انفرادی انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره امتحانات دانش آموزان افزود: امتحانات دو پایه نهم و دوازدهم امسال، حضوری و امتحانات سایر پایه ها، مجازی برگزار خواهد شد. زمان پیشنهادی امتحانات حضوری را به ستاد ملی کرونا اعلام کرده ایم و منتظر هستیم در صورت تایید این ستاد، امتحانات دانش آموزان از 27 اردیبهشت آغاز شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1587

به "الکترونیکی شدن ثبت نام دانش آموزان از امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکترونیکی شدن ثبت نام دانش آموزان از امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید