خبرنگاران نماینده اهواز: جانمایی بعضی پروژه های مسکن مهر خوزستان اشتباه بود

به گزارش مجله تور مالزی، اهواز - خبرنگاران - یکی از نمایندگان مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوزستان در زمینه تکمیل پروژه های مسکن مهر نسبت به دیگر استان ها عقب ماندگی زیادی دارد گفت:جانمایی بعضی از پروژه های مسکن مهر در خوزاستان نیز اشتباه بود.

خبرنگاران نماینده اهواز: جانمایی بعضی پروژه های مسکن مهر خوزستان اشتباه بود

به گزارش خبرنگاران مجتبی یوسفی روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن در استانداری خوزستان بیان نمود: بخش عمده ای از تمرکز مجریان پروژه مسکن مهر بر روی شهرهای جدید مانند رامین و شیرین شهر بود که همین عامل باعث استقبال کم مردم شد.

وی ادامه داد: این شهرها فاقد زیرساخت های لازم برای اسکان شهفرایندان هستند و به نظر می رسد که برای واگذاری نهایی این واحدها باید وزارت راه و شهرسازی برای دسترسی بهتر مردم به شهرهای جدید تمهیدات ویژه ای را درنظر بگیرد.

وی اضافه نمود:شهفرایندانی که در این شهرها ساکن می شوند باید هزینه زیادی را متحمل شوند تا به محل کار خود که بیشتر در کلانشهر اهواز است، دسترسی داشته باشند.

یوسفی همچنین در این نشست به طرح سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت ، در مجلس شورای اسلامی ، مبنی بر گرانی مصالح ساختمانی اشاره نمود و گفت: متولیان این وزارتخانه در استان خوزستان ضمن کنترل قیمت ها باید با عوامل متخلف در بازار برخورد نمایند.

وی همچنین به اعمال ماده 10 قانون تملک زمین های شهری و املاک در مورد زمین های شهرستان لالی اشاره کرد و اضافه نمود: در دهه های گذشته به واسطه مخازن نفتی، زمین های این شهرستان به تملک وزارت نفت درآمد اما در سالهای گذشته وزارت نفت تصمیم گرفت که این زمین ها مجدد به مردم بازگرداند.

وی ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، این زمین ها را مشمول ماده 10 قانون تملک اراضی شهری و املاک دانسته است، در صورتی که این زمین ها متعلق به مردم بوده و اعمال چنین ماده ای، برای صدور سند ملکی برای آنها، هزینه زیادی را درپی خواهد داشت.

یوسفی اضافه نمود: در فرایند انتقال سند زمین ها، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از اداره کل راه و شهرسازی خوزستان خواسته بود که برگشت این زمین ها را به مردم بدون دریافت وجه انجام دهد.

وی ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی خوزستان نباید در واگذاری این زمین ها، ماده 10 این قانون را اعمال می کرد.

وی گفت: این زمین ها در دهه های مختلف محل زندگی مردم لالی بوده و برگشت این زمین ها به مردم در قبال دریافت وجه قیمت منطقه ای زمین ها، تصمیم درستی نیست.

یوسفی اضافه نمود: از سازمان ملی زمین و مسکن خواسته می گردد تا در این خصوص عدالت را اجرا نموده و مردم منطقه را از نگرانی خارج کند.

بر اساس این گزارش، وزارت نفت 80 سال پیش، بخش زیادی از زمین های شهرستان لالی را به واسطه وجود نفت تملک کرد که این وزارتخانه تصمیم به پس دادن این زمین ها به مردم گرفته است.

در متن صورتجلسه برگشت این زمین ها آمده است که زمین ها به صورت رایگان به مردم عودت داده شوند اما اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، ماده 10 قانون تملک اراضی شهری و املاک را در باره این زمین ها اعمال نموده که فرایند برگشت زمین ها به مردم، هزینه هایی را درپی دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1608

به "خبرنگاران نماینده اهواز: جانمایی بعضی پروژه های مسکن مهر خوزستان اشتباه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده اهواز: جانمایی بعضی پروژه های مسکن مهر خوزستان اشتباه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید