عربستان به دلیل نقض حقوق بشر محکوم شد

به گزارش مجله تور مالزی، بیست و نه کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل، نقض حقوق بشر توسط عربستان سعودی از جمله قتل خاشقجی، روزنامه نگار منتقد را محکوم کردند.

عربستان به دلیل نقض حقوق بشر محکوم شد

به نقل از خبرگزاری فرانسه، 29 کشور روز سه شنبه در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو نقض حقوق بشر به وسیله عربستان سعودی از جمله قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی را محکوم کردند.

کارستن استور، سفیر دانمارک در سازمان ملل روز سه شنبه، بیانیه ای را که در آن 29 کشور امضاکننده به نگرانی عمیق خود درباره نقض مکرر حقوق در کشور پادشاهی وهابی عربستان از جمله شکنجه، بازداشت خودسرانه یا ناپدید شدن اجباری اشاره کرده بودند، قرائت کرد.

در این بیانیه، نقض حقوق زنان نیز محکوم شد. کشور های امضاکننده، نگرانی عمیق خود را درباره تبعیض مداومی که علیه زنان و دختران اعمال می شود، ابراز کردند. این بیانیه همچنین به جمال خاشقجی، روزنامه عربستانی که در سال 2018 در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید، اشاره کرد و مجازات همه کسانی را که در آن دخیل بودند خواستار شد.

این دیپلمات دانمارکی ضمن متهم کردن عربستان گفت ما درخواست خود را برای آزادی همه زندانیان سیاسی تکرار می کنیم و به ویژه نگرانی خود را درباره سوء استفاده از قوانین ضد تروریستی و سایر ساز و کار های امنیتی علیه افرادی که به طور مسالمت آمیز از حقوق خود استفاده می کنند، ابراز می کنیم.

این سومین چالش از این نوع بود که عربستان سعودی در شورای حقوق بشر سازمان ملل با آن روبرو می شود. قتل خاشقجی، سیمای محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را که مقامات ترکیه و آمریکا او به عنوان آمر این قتل متهم کرده اند، لکه دار کرد. مدافعان حقوق بشر قضاوت نهایی را که اخیرا اعلام شده در پرونده قتل خاشقجی به عمل آمده است، به منزله مضحکه قضایی محکوم کرده اند و نامزد روزنامه نگار مقتول هم آن را یک نمایش کمدی خوانده است. ، صداوسیما

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1167

به "عربستان به دلیل نقض حقوق بشر محکوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان به دلیل نقض حقوق بشر محکوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید